fbpx
25.8 C
Skopje

Селмани до Поповски: Врзете ги кучињата кои што се закануваат на моето семејство

АКТУЕЛНО

Претседателот на ЗНМ, Насер Селмани на денешниот протест на новинарите пред Влада упати јасна и недвосмислена порака до министерот без ресор задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски.

Заканите од фамилијата Асани продолжуваат кон членови на мое семејство. Очигледно не правите доволно за тој човек да се смири. Затоа ви кажувам. Врзете ги кучињата, тие се дел од вашата коалиција, нема оправдување за ова. Тие мора да бидат врзани за да не касаат, бидејќи кога ќе почнат да касаат ќе биде касно, тогаш нема да може да ни помогне никој, рече Селмани.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -