fbpx
2 C
Skopje

Сепак не ја остави без ништо: Еве што ѝ остави Хефнер на 60 години помладата вдовица

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

 

Иако медиумите на големо пренесуваа дека нема да ѝ остави ништо како наследство, сепак, 60 години помладата вдовица од Хју Хефнер, Кристал Харис, не остана „со кратки ракави“ после неговата смрт.

На својата последна сопруга Хефнер ѝ остави седум милиони долари вредна вила која ја купи во 2013 година, како и кеш од 5 милиони долари, пренесува TMZ.

Вилјата која ја наследи Кристал има четири спални соби, пет бањи, простран ормар, маса за покер и огромен базен. Хју истата ја купи за нешто помалку од 5 милиони долари, но сега нејзината вредност порасна.

Сепак, таквиот недвижен имот доаѓа во пакет со високи месечни трошоци, па така во август вилата се изнајмуваше за 25.000 долари месечно, а во септември истиот оглас веќе беше тргнат, што значи дека некој се всели во истата.

Богатството на Хју Хефнер се проценува на 43 милиони долари, а тоа не ја вклучува вилата „Плејбој“ која ова лето ја продаде за 100 милиони долари на својот сосед Дарен Метропулос, под услов во неа да може да живее до својата смрт. Богатството од Хефнер ќе го наследат неговите деца, а нешто ќе добијат и хуманитарните здруженија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Костадинов ја запроси девојка си: Нека љубовта трае до последниот атом

Фејсбук статус на Коста Костадинов, Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со...

Отидов непоkанета кај мојата ќерка на гости и зажалив неверојатно многу

Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

ТикТок тресење: Млади девојки се снимаат како го тресат задниkoт

Веќе подолго време се поставува прашањето - како влијае ТикТок врз однесувањето на младите ширум светот и дали воопшто родителите се свесни за тоа...

И сега шу праиме: Долга е раката на дада Јоци

Фејсбук статус на Јорданка Ивановска Јоци Го нема повеќе лажниот профил со украден мој идентитет на кој се ширеше меѓуетничка омраза, клевети, лаги, албанофобија До моќковците...

Силно полицисkо присуство пред градска болница, имало пуkaњe по што завршиле во болница

Фото: Илустрација веста во продолжение Две лица со повреди биле донесени во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“. Како што информира МВР во СВР Скопје било...
- Advertisement -