30 C
Skopje

Сер Алекс одеше со “обезбедување“, а Јохан Кројф продаваше чевли: Незаборавни фудбалски фотки

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Дали ви недостасува фудбалот? Ако имате носталгија по вашата омилена игра, не бидете разочарани бидејќи не сте единствени. И ние сме тука со исто такво „расположение“.

Никој и ништо не може да ни ги земе спомените, а фотографските архиви се вечни.

Повторно се вративме кон тие спомени и извадивме постар букет од фотогарфии насловени како “незаборавни фудбалски фотографии“.

Ете за што станува збор:

Судијата Колин до Колин Хендри: “Те видов! Еве вака го повлече дресот на Кене Андресон.

Фото

Во продолжение доаѓа легендарна фотка од 90-тите години од Колумбија. Фудбалски мајстори со одлични фризури.

фото

Евро 1996 година. Карел Поборски го постигнува својот голем гол против Португалија.

Фото

Сер Алекс Фергусон ангажираше телохранители. Ги знаете, нели? Ерик Кантон и Рој Кин.

фото

Сезоната 2002/03 беше една од најлошите во поновата историја на Барселона, но дебито на Каталонците го направи Андрес Иниеста. На фотографијата, шпанската легенда е со покојниот Радомир Антиќ.

Дейвид Бекъм и Филипо Индзаги преди полуфинала в Шампионската лига през сезон 1998/99.

фото

Пири од Реал Мадрид и Монтреал од Малага се обидуваат да направат ножички за грб.

фото

Кројф и неговата сопруга Дани имаа продавница за чевли во Амстердам.

фото

“Добро си ја фатил брадата, Лотар. Браво момче!”

Фото

Инзаги, Роналдињо, Пато, Пирло… Каква резервна клупа Милан би можел да си дозволи во некои ситни игри.

фото

Две од големите sвезди на Светскиот куп во 1966 година – Еузебио и Лев Јашин.

foto

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -