19 C
Skopje

Северина на необичен начин ја честиташе Нова Година – ја немате видено во вакво светло

АКТУЕЛНО

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Се огласи момчето кое Федерер го удрил со тениско топче во лицето: „Јас чекам 14 години извинување, а Новак е дисвалификуван“

Веста која што деновиве ја подигна јавноста на нозе е дисквалификaцијата на Новак Ѓоковиќ од УС Опен. Да ве потсетиме, српскиот ас случајно ја погоди...

Драстичeeн пад во бројката на новозаболени, но дрaaстично помал број и на тестови

Во последните 24 часа се направени 793 тестирања, а регистрирани се 72 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 24 Куманово 6, Дебар 4, Штип...

Заев: Оваа година слободни и отворени кон светот ја славиме независноста

Почитувани граѓани на Република Северна Македонија, нека ни е честит и вековит 8 Септември - Денот на независноста! Пред 29 години, на 8 септември, граѓаните...

Пејачката Северина Којиќ објавила фотографија со синот Александар и сопругот Игор Којиќ на социјалните мрежи, па испратила и емотивна порака.

Старателството над синот го доби нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ, па Северина помина низ тежок период, а сега ги разнежни следбениците.

„Што ќе понесеш со себе во Новата година? Не носи со себе товари, понеси можности! Понеси радости, надеж и утеха. Времето поминува и луѓето заминуваат, моментално или засекогаш, но убавите работи засекогаш се паметат. Секогаш носи ги во дното на срцето луѓето кои си ги сретнал, кои ти кажале убав збор, ти подариле насмевка, охрабрување.

-Сети се на луѓето кои те повредиле, оние кои те научиле што е навистина животот. Не мој да се жалиш дека е уште една година зад тебе, радувај се на убавите денови од годината, радувај се на се што ти дал животот.

-Колкумина не го дочекале овој ден, ти го дочека! Кажа благодарам, и повтори уште еднаш благодарам! Колку пати и да повториш никогаш не е доволно. Знаеш ли зошто? Затоа што животот е навистина се што имаш!, напишала Северина на својот Инстаграм профил.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Бугарскиот новинар Крастев: Ќе биде голема грешка ако Бугарија ја блокира соседна Македонија на патот кон ЕУ

Николај Крастев, бугарскиот новинар, долгогодишен дописник од Западен Балкан и аналитичар, смета дека ќе биде голема грешка доколку Бугарија го блокира патот на Македонија...

Мајките на породилно ќе протестираат: Леб и сол ќе јадам, детето во градинка не го пуштам

Мајките на породилно ќе протестираат: „Леб и сол ќе јадам, детето во градинка не го пуштам” Мајките кои се на породилно отсуство в четврток ќе...

Мицкоски протестираше за Гоце Делчев и објави видео од внуката на Гоце (Видео)

Мафијата не е посилна од вистината. Изборот е СДСМ или вистината. Или Македонија, или мафија. Изборот на овој народ е Македонија! Опаметете се! Делчев е...
- Advertisement -