fbpx
5 C
Skopje

СЕВЕРИНА СОСЛУШАНА ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА: Милан Поповиќ ја пријавил поради фотографија, а од зградата излезе нервозна

АКТУЕЛНО

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Северина и Игор Којич денес се сослушани во Управата на криминалистичка полиција во Белград, по пријава поднесена од Милан Поповиќ, пренесува Слободна Далмација.

Како што се наведува во текстот, Милан неодамна поднесе пријава против Северина и Игор Којиќ поради објавувањето на фотографија на социјалните мрежи, на синот на Поповиќ и Северина, на која тој е без облека.

Како што пишува Слободна Далмација, Северина и Игор нервозно разговарале со инспекторите, а во исто расположение ја напуштиле полициската станица.

Милан Поповиќ во интервјуто кое го даде за Српски Курир изјави:

„Семејството Којиќ е составен дел од животот на Северина Којиќ. Вистина е дека поднесов неколку тужби, а мојата цел е семејството Којиќ да остане составен дел од Севериниот, но не и составен дел од животот на мојот син“, вели Милан.

Претходно тој ги демантираше пишувањата дека сака целосно старателство над синот.

„Тоа не е вистина. Сакам нашиот син да расте со двајцата родители, во љубов и за тоа се залагам на сите можни начини“, одговори Поповиќ на обвинувањата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски: Ќе ги објавувам со име и презиме сите од ВМРО кои плукаат по Заев а зборувале многу за Бугарија

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен македонски премиер, Љубчо Георгиевски во интервјуто на ТВ 24 дебатираше за македонско-бугарските односи и интервјуто кое премиерот Зоран...

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...

Миленко го нарече Апасиев шарено kурле и му порача: Парите од хонорар кај Катица да ги вратиш

Шареното kурле го рушеше Грујо за да дојде Заев. Заев дојде, kурлето во парламент кворум му обезбедува. Еднаш шарен - секогаш шарен. Парите од хонорар кај...
- Advertisement -