fbpx
13 C
Skopje

СЕВЕРИНА СОСЛУШАНА ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА: Милан Поповиќ ја пријавил поради фотографија, а од зградата излезе нервозна

АКТУЕЛНО

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Битиќи: Нема да се дозволат свадби. Немам храброст да одам против препораките на комисијата

Откако неколку дена угостителите кои организираат свадби, ноќните клубови и музичари протестираат поради забраната за работа, вицепреммиерот за еркономски прашања Фатмир Битиќи кажа дека...

Спасовски: Во ваква ситуација нормално беше секој да е гневен

Во моментот Сашо Мијалков е на издржување на мерката домашен притвор во неговиот дом. Тој овие денови не ја напуштил државата и цело време...

Сите мислеа дека побегнал а Мијалков се појави: Вели се изолирал поради температура

Сашо Мијалков е во Македонија. Се извини на целата македонска јавност затоа што сите го барале, а тој бил изолиран заради висока температура. Тој замина...

Северина и Игор Којич денес се сослушани во Управата на криминалистичка полиција во Белград, по пријава поднесена од Милан Поповиќ, пренесува Слободна Далмација.

Како што се наведува во текстот, Милан неодамна поднесе пријава против Северина и Игор Којиќ поради објавувањето на фотографија на социјалните мрежи, на синот на Поповиќ и Северина, на која тој е без облека.

Како што пишува Слободна Далмација, Северина и Игор нервозно разговарале со инспекторите, а во исто расположение ја напуштиле полициската станица.

Милан Поповиќ во интервјуто кое го даде за Српски Курир изјави:

„Семејството Којиќ е составен дел од животот на Северина Којиќ. Вистина е дека поднесов неколку тужби, а мојата цел е семејството Којиќ да остане составен дел од Севериниот, но не и составен дел од животот на мојот син“, вели Милан.

Претходно тој ги демантираше пишувањата дека сака целосно старателство над синот.

„Тоа не е вистина. Сакам нашиот син да расте со двајцата родители, во љубов и за тоа се залагам на сите можни начини“, одговори Поповиќ на обвинувањата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Битиќи: Нема да се дозволат свадби. Немам храброст да одам против препораките на комисијата

Откако неколку дена угостителите кои организираат свадби, ноќните клубови и музичари протестираат поради забраната за работа, вицепреммиерот за еркономски прашања Фатмир Битиќи кажа дека...

Спасовски: Во ваква ситуација нормално беше секој да е гневен

Во моментот Сашо Мијалков е на издржување на мерката домашен притвор во неговиот дом. Тој овие денови не ја напуштил државата и цело време...

Фуфо: Во коцката губиш свои пари, туѓи пари, па губиш образ, доверба, а на крај го губиш најважното, односно семејството

Љупчо Николовски – Фуфо во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 раскажа за своето минато поврзано со коцкањето ио лихварството. На прашање за тоа колкави...

Сите мислеа дека побегнал а Мијалков се појави: Вели се изолирал поради температура

Сашо Мијалков е во Македонија. Се извини на целата македонска јавност затоа што сите го барале, а тој бил изолиран заради висока температура. Тој замина...
- Advertisement -