fbpx
21.8 C
Skopje

Шакири: Ако бев терорист ќе го држев Славески десетина дена и цела Македонија ќе останеше без плата

АКТУЕЛНО

Џезаир Шакири-Командант Хоџа, кој предизвика лавина од реакции во јавноста по неговото назначување за советник за безбедност во владата на премиерот Заев гостуваше во „Стадион“ на Радио Канал 77:

Ова се само дел од работите што ги кажа:

Поранешниот министер за финансии Трајко Славески ми дојде во Танушевци, ако бев терорист ќе го држев десетина дена и цела Македонија ќе останеше без плата,.. Зоран Заев е како Робин Худ, тој пред праламентарните избори го испрати Мухамед Зекири кај мене, дома …И јас и Љубе „наебавме“ од власта на Вмро Дпмне и ДУИ…Да сум бил соработник на француските или германските служби немаше да трпам за леб…Во Арачиново немаше ниту еден Американец бевме само 200 борци на УЧК…

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -