fbpx
3 C
Skopje

Шехерезад откри детали кои никој не ги знаеше од нејзиниот живот

АКТУЕЛНО

Таа имаше 23 години кога нејзиниот живот се претвори во бајка од “Илјада и една ноќ”. Прекрасна Шехерезада ги отвори сите врати и ја запозна со Халит Ергенч кој и е сопруг.

-Можам да излезам на улица без шминка и во пижами, да седам на троторар и да разговарам со минувачите. Никогаш не го правам она што се очекува од ѕвезда во мојата земја. Би била неблагодарна ако кажам дека не ми е драго што сум позната. Луѓето ме сакаат, ми аплаудираат… Но, ги штитам своите граници, вели за Hello.rs убавата турска актерка и пејачка.

Таа исто така вели дека иако со сопругот често се заедно на снимања, секогаш имаат посебни соби.

Инаку, познатата Турчинка потекнува од актерско семјство, нејзината мајка и татко се исто така актери.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -