fbpx
17.8 C
Skopje

Шестмина пратеници од ВМРО ДПМНЕ преговараат за уставни измени?

АКТУЕЛНО

Шестмина пратеници од ВМРО ДПМНЕ преговараат за можноста да го дадат својот глас за уставни измени, тврдат извори за Телма.

Детали не се откриваат, а информацијата практично ја потврдија и од владејачкото мнозинство, пишува телма.

За Телма потврдиле дека имало средба меѓу Мицкоски и Ахмети, но не откриваат детали.

Со Заев, пак, би се сретнале само доколку се согласи да ги исполни нивните барања за техничка влада на 100 дена пред избори, јавен обвинител на предлог од опозицијата и Анкетна комисија за неправилностите од референдумот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -