fbpx
15 C
Skopje

Шкендија целосно надиграна на „Филип Втори“: Вардар ита кон нова титула!

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Тимот на Вардар го доби дерби дуелот од 20. коло во ПМФЛ, откако пред своите гледачи на Арената „Филип Втори“ беа подобри од директниот ривал за титулата Шкендија со 3:1.

По огромна грешка на Јовановски, Вардар прв дојде во водство, со голот на Тигран Барсегјан. Тој имаше уште една одлична шанса, но неговиот удар заврши во директор на гостите.

Сепак, Шкендија успеа да изедначи преку Бесар Ибраими, кој немаше проблем да погоди по одличната асистенција на Хасани. И кога сите очекуваа реми на полувреме, плановите ги промени Фелипе со прецизен удар од белата точка.

Во вториот дел, Фелипе само го потврди својот одличен настап со прекрасен гол од слободен удар, поставувајќи го конечниот резултат и појаснувајќи кој е кој на „Филип Втори“.

На останатите средби, Шкупи и Работнички одиграа 1:1, бодовите ги поделија и Ренова и Македонија ЃП (2:2), додека Силекс со 2:0 ја совлада Победа. Вчера, Пелистер беше подобар од Брегалница со 2:1.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -