fbpx
6 C
Skopje

ШОК: Беше една од најзгодните тенисерки, погледнете како изгледа денес со 120 килограми! (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Некогашната тенисерка Јелена Докиќ води голема животна битка, поради проблемите со тироидната жлезда се здебели 60 килограми.

Фото

– Мојата тежина се дуплираше, во однос на тоа колку килограми имав додека играв тенис, – открила за медиулите Јелена.

Поради покачената телесна тежина таа не можела да прави никаква физичка активност.

Фото

– Не можев да правам ништо, не можев да трчам , да играм тенис, да скокам и да се качувам по скали, а сето тоа поради тероидната жлезда. На почетокот не можев ниту да одам. Долго време не сум имала никаква физичка активност. Ми требаше многу време за да загубам 25 килограмии па да почнам по малку и полека да трчам- рекла таа.

Откако постигнала тежина од 120 килограми таа почнала и да внимава на исхраната, и успеала да намали 30 килограми.

Фото

Сега сум само на половина пат. Сакам да се вратам на нивото на кое што бев, меѓутоа не се работи само за намалување на тежина туки и промена на начинот на живот. Ова е психолошка борба- рекла Јелена.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...

Вo браk бea 70 години и во само три минути заедно починaa од kоронавирус За три дена требаше да ја примат ваkцината

Сопружниците Дик и Ширли Мик почиnаа од kоронавирус три дена пред да ја примат ваkцината против вирусот, а тие се во брак 70 години. Според...

Познатиот русkи астролог Тамара Глоба тврди: За овие три знаци 2021-ва година ќе биде година на невидена среќа

Тамара Глоба е познат руски астролог, а на нејзините предвидувања им се верува, бидејќи речиси никогаш не греши. Таа тврди дека оваа година овие три...
- Advertisement -