fbpx
-2 C
Skopje

ШОК НА ТРАНСФЕР ПАЗАРОТ! Сити и Атлетико ги заменуваат Кун и Гризман

АКТУЕЛНО

Се огласи Заев: Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, но доста беше омраза

Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, признат од целиот свет. Каракачанов е Бугарин кој зборува бугарски јазик признат од целиот свет. Но, етничката и...

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Манчестер Сити и Атлетико Мадрид подготвуваат сензационална размена на своите голмајстори преку летото, пишува весникот „Сан“.

Според изданието “граѓаните“ ќе го земат Антонио Гризман, а голмајсторот №1 во историјата Серхио Агуеро ќе се врати во Атлетико.

Менаџерот на Сити Пеп Гвардиола е голем фан на Гризман, а во истото време се наоѓа во посериозен конфликт со Агуеро. Се смета дека Кун е подготвен на рокада, бидејќи не се чувствува задоволен од каталонскиот стратег.

Барселона веќе го резервира бројот 7 за Гризман, надевајќи се дека истиот ќе го оправда неговото носење.

Атлетико нема ништо против размената, бидејќи веќе се помирил со фактот, дека не може да го задржи нивниот фудбалер. Во договорот на Гризман има клаузула, според која тој може да си замине преку летото за 100 милиони евра.

Ако Атлетико го продаде на друг клуб, ќе треба да му најде негов заменик. Со оглед на денешните реалности на пазарот клубот од Мадрид тешко дека ќе успее да земе нов топ – стрелец за истата сума.

Ова изгледа најлогичен исход за крајот на сезоната а дали таков договор ќе има меѓу двата клубови е се поизвесно.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Се огласи Заев: Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, но доста беше омраза

Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, признат од целиот свет. Каракачанов е Бугарин кој зборува бугарски јазик признат од целиот свет. Но, етничката и...

Штотуку соопштени најновите резултати: Дури 3127 лица за само 24 часа се тестирани, 1022 од нив се позитивни на ковид 19

Во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 463, Куманово 30 , Дебар...

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски: Ќе ги објавувам со име и презиме сите од ВМРО кои плукаат по Заев а зборувале многу за Бугарија

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен македонски премиер, Љубчо Георгиевски во интервјуто на ТВ 24 дебатираше за македонско-бугарските односи и интервјуто кое премиерот Зоран...

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...
- Advertisement -