20 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

Шок во светот на кошарката – Коби Брајант повеќе не е меѓу нас

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, маестралниот Коби Брајант повеќе не е меѓу нас, оваа страотна и неочекувана информација ја пренесуваат медиумите во САД.

Според информациите од колегите од САД, Коби загинал во хеликоптерска несреќа, а покрај него во хеликоптерот имало повеќе лица. Веќе петмина се прогласени за мртви.

Коби со години патувал со хеликоптер, така одеше и на натпреварите додека тој играше за Лејкерс. Коби зад себе ги остави неговата сопруга Ванеса, како и нивните четири ќерки.

Легендата во НБА освои буквално се што можеше да се освои. 18 пати беше дел од Ал-стар натпреварот, во неговата 20-годишна кариера. Беше избран за прв пик на драфтот 1996 година, освои 5 НБА титули, двапати беше МВП во финалната серија, а еднаш и МВП во лигата.

Лејкерс во негова чест ги повлекоа броевите 8 и 24, со тие тој настапуваше во нивниот тим.

https://youtu.be/ENzx5r0bX7A

Latest Posts

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

АКТУЕЛНО

Анализа: Ќе ја добие ли ЕУ политичката битка со КОВИД-19?

Вакцината за КОВИД-19 ќе го донесе новиот политички победник во светот. Зошто политички, а не само научен?   Затоа што политиката претставува суштествен поим со...

(ВИДЕО) Прекрасна емоција: Аплауз за Мила во детската клиника

Многу мила, една мала Мила! Денес и на оваа прекраснотија и велиме збогум и се гледаме кога ќе пораснеш голема девојка, кога ќе станеш...

Синот на претседателот позитивен на корона вирус – тој му упати моќна порака

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку...

Тажна вест: Родилка не ја издржа борбата со корона вирусот, бебето е во добра состојба

Најновата вест е пренесена од страна на Министерството за здравство. Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на...

(ВИДЕО) Градоначалникот раскажа: Направив тестови во две приватни болници – резултатите беа различни

Тој за Канал 5 вели дека се чувствува добро и е без симптоми. Иста е состојбата и со неговата сопруга. Двајцата се тестирале откако...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.