fbpx
4.8 C
Skopje

Шорцот на Кади, атлетичарката која настапува за Шведска е на граница на невкус (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Одбојкарките и атлетичарките се препознатливи по опремата која ја носат, кратки, полутанга шорцеви, но се развија полемики околу атлетичарката која потекнува од Африка, а настапува за Шведска.

Младата атлетичарка Кади Сања постигнува одлични резулати во дисциплината скок во далечина, но вниманието на јавноста го привлекува нејзиниот задник. 24-годишната Кади на Европскиот шампионат во Берлин го освои седмото место во скок во далечина настапувајќи за селекцијата на Шведска каде е родена , нејзината мајка потекнува од Гамбија.

Според многумина Кади е една од најубавите атлетичарки на светот, но има и такви кои ја критикуваат поради премалите гаќички во кои се појавува на натпреварите во скок во далечина.

-Многу уживаат во убаво тело, но ова е на граница на невкус, напиша новинарот Лаури Холо, кој подоцна се извинил за својот коментар.

„Моите гаќички се со иоста големина како и оние кои ги носат останатите атлетичарки, но се подигнуваат кога скокам. Ги разбирам луѓето што зборуваат за тоа, но повеќе би сакала да се концертираат на моите скокови а не на гаќичките, одговори Кади Сања.

Без разлика на се Каде според фотките на социјалните мрежи сака да ги покажува своите совршени облини, кои и носат огромна популарност на социјалните мрежи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -