fbpx
5 C
Skopje

Што му правите на вашето тело ако имате нередовен секс?

АКТУЕЛНО

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Непостојаниот, односно нередовниот секс влијае психички и физички на животот на човекот.  Отежната контрола на мочниот меур, депресија и еректилна дисфукнција се само дел од некои нуспојави на нередовниот секс.

Судејќи по многубројните истражувања на оваа тема, луѓето кои имаат секс два до трипати неделно, прават добра работа за своето психофизичко здравје.

Тука се подразбира подобрување на расположението, намалување на крвниот притисок, подобрување на имунитетот, намалување на стресот и пред сè подобрување на односот во врската.

Што му правите на телото ако имате нередовен секс?

1. Ја ослабувате активноста на мозокот. Научниците открија дека редовниот секс доведува до подобри способности за учење и меморирање на информациите.

2. Еректилна дисфункција. Мажите кои имаат нередовен секс имаат двапати поголеми шанси да имаат ваков проблем од оние кои имаат секс барем еднаш неделно.

3. Негативно влијаете на самодовербата. Недостатокот на секс во врската може да ја намали самодовербата, да создаде чувство на вина и да ве натера да се сомневате во поврзаноста.

4. Намалена контрола на мочниот меур. А, со тоа и појава на уринарна инконтиненција.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Филипче: Вакцината „Спутник V“ ќе слета в недела со специјален транспорт

Согласно најавите коишто ги имаме денеска во разговорите со претставници и на Руската амбасада и на компанијата, најавата е дека руската вакцина „Спутник V“...

Калиопи го возврати ударот кон српската новинарka која ја нападна- од нејзините зборови веднаш ќе ви стане јасно кој е во право

Македонската пејачка Калиопи Букле со огласи по изјавата на српската водителка Весна Дедиќ, која за медиумите раскажала дека никогаш повеќе нема да ја покани...

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

По долга битка стана мајка, сите ја паметат по насмевката: Весна ја загуби битката со корона

Уште еден здравствен работник почина од последици на Ковид-19. Веселина Поп-Гонова од познатото село Стојаково, вработена како лаборант во Општа болница Гевгелија, не успеа...

Гатачка измамила жени: Им го земала накитот за да растури магија

Две жени од Штип и Кочани биле измамени од гатачки, а случаите ги пријавиле вчера. Како што информира портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова, првата измама...
- Advertisement -