fbpx
3 C
Skopje

Што предизвикува стрес кај секој хороскопски знак?

АКТУЕЛНО

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Србија пред затворање: Ситуацијата во Ниш е на раб на катастрофа

Во Ниш и натаму расте бројот на заболени со ковид-19. Од вчера тестираните 679 материјали, според податоци на Домот на здравје, позитивни резултати добиле...

Голем број на одговорности на работа и дома, грижа за децата, се само некои од предизвикувачите на стрес. Но, не сите предизвикувачи се исти за сите луѓе.

Според астрологијата, различни работи и ситуации создаваат вознемиреност и грижи за секој хороскопски знак, пренесува „Пинк Вила“.

Овен

Овој хороскопски знак има забрзан ритам на живот, а со тоа и постојана потреба за докажување и конкуренција. Доколку не успеат да го постигнат она што го сакаат веднаш, тие ги губат нервите и стануваат напнати и нервозни. Исто така, тие реагираат бурно кога ќе постигнат полоши резултати од нивните колеги.

Бик

Тоа е хороскопски знак кој оди на безбедна варијанта во секое време и со сите расположиви средства кога работи. Бикот однапред изразува загриженост дека ќе доживее неуспех. Грижата го прогонува цело време. Тие доживуваат стрес кога не знаат нешто и кога немаат доволно знаење.

Близнаци

Близнаците се сметаат за знак за кој донесувањето одлуки е најстресната работа во животот, особено кога сите околу нив чекаат да донесат правилна одлука. Тогаш тие едноставно чувствуваат притисок и стрес и тоа ги блокира.

Рак

Ракот е чувствителен и емотивен знак кој сака слободното време да го поминува дома. Во неговиот дом, тој се чувствува како да е сам.

Лав

Кога доминантниот Лав ќе почувствува дека работите излегуваат од контрола, тогаш тој паѓа во стрес од кој тешко може да се извлече. Лавовите се многу љубезни, но не можат да поднесат да не ја контролираат ситуацијата.

Девица

Девицата лесно ја губи контролата и станува нервозна во моментот кога ќе влезе во конфликт со некого затоа што сака да биде во право и да го преземе водството.

Вага

Вагите сакаат да ги задоволуваат другите, па затоа не сакаат конфронтација. Тие трошат премногу време размислувајќи дали да се спротивстават на луѓето што им прават неправда или едноставно да молчат. Тие не сакаат да повредуваат никого и затоа не сакаат.

Шкорпија

Шкорпиите не им веруваат лесно на луѓето затоа што се плашат од предавство. Потребно им е повеќе време да стекнат доверба, па дури и кога тоа ќе се случи, за нив е стресно да ги искажат своите чувства и мислења.

Стрелец

Тие сакаат да бидат вработени, но тие мразат кога некој ќе се обиде да ги контролира. Тие би можеле да станат нетрпеливи, а стресот се зголемува кога ќе видат дека работите не одат по нивно.

Јарец

Луѓето родени во овој знак сакаат да држат сè под контрола, а најмногу мразат кога некој ќе им скрие нешто. Иако можеби не го покажуваат тоа, ваквите ситуации ги стресуваат.

Водолија

Водолијата често се сомнева во себе иако е еден од најинтелигентните знаци. Затоа не им е лесно да се справат со стресот.

Риба

Рибите не можат да се воздржат од стрес поради грешки во минатото. Бидејќи се многу емотивни, Рибите се под стрес дури и кога нивните најблиски минуваат низ неволји.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

Радиоактивна прашина од Сахара стигна во Европа! 60 години по тестот се врати како бумеранг

Радиоактивната прашина од Сахара е присутна во Франција од февруари, открива Здружението за контроа на радиоактивноста. Прашината ветрот ја донел од пустината Сахара и...

Ѓорчев открива кои афрички земји добиле вакцини пред Македонија

Министерот Филипче, пак, вели дека очекува во среда да почне и вакцинацијата во земјава. Вчера Кенија доби еден милион вакцини од „АстраЗенека“, Руанда 340 000...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...
- Advertisement -