fbpx
15 C
Skopje

Што се случува на Балканот: Утрово страотен удар ја погоди и Грција

АКТУЕЛНО

Силен земјотрес со 6,1 степен според Рихтеровата скала, се случи во Грција, во близината на островот Крит.

Земјотресот се случил во 8:23 часот (9:23 по локално време) со епицентар во морето, со длабочина од 50 километри.

Вчера силен земјотрес со 6,4 степени го погоди Драч, при што засега загинаа 18 лица, а преку 600 побарале лекараска помош.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -