fbpx
5 C
Skopje

Што се случува со колективот Вардар: три СОМНИТЕЛНИ порази овој викенд

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Македонскиот бренд Вардар е гордост на целата земја, бидејќи успешно ја претставува Македонија, како во фудбал, така и во машки и женски ракомет.

Сепак, овој викенд тимовите одиграа крајно сомнителни натпревари, што ги натера фановите да помислат на „црни игри“ од страна на раководните лица на клубовите. Идентично за сите три натпревари е што тимовите на Вардар имаа предност, но подоцна ги загубија средбите.

Се започна со ракометарите на РК Вардар, кои беа поразени на гостувањето кај Мешков Брест со 30:26. „Црвено-црните“ имаа позитива во првата третина од средбата, но подоцна одиграа многу неодговорно и сосема заслужено беа поразени на гостувањето во Белорусија.

Сомнителните средби продолжија со фудбалот, каде во Охрид тимот на Победа го пречека лидерот ФК Вардар. Тимот од Скопје беше апсолутен фаворит во оваа средба, а на полувреме имаше и позитива од 0:1. Следуваше неочекуван пад во играта на актуелниот шампион, по што Победа успеа комплетно да го сврти натпреварот и да дојде до значајна победа од 2:1.

За крај, бледото издание на вардаровите тимови го потврдија девојките од ЖРК Вардар, кои беа декласирани на гостувањето во Франција од Мец со 42:28. Девојките на Дејвис беа добри само на стартот, кога имаа 4:7 и 5:8, но потоа следуваше серија на домаќинот кој му го нанесе највисокиот пораз на ЖРК Вардар во тековната сезона.

Интересно е тоа што сите тимови во овие натпреварувања беа лидери во групите. По поразите, РК Вардар и ФК Вардар остануваат лидери, додека тимот на ЖРК Вардар падна на втората позиција во својата група.

На официјалните страни на социјалните мрежи на тимовите има огромен број на негативни коментари од навивачи на ФК, РК и ЖРК Вардар. Дали сето ова е само случајност или не, ќе покаже иднината.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -