fbpx
5 C
Skopje

Што се случува со Кристијано Роналдо?

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Откако доби црвен картон против Барселона во Суперкупот на Шпанија, додека сезоната не ни почна како што треба, Кристијано никако да дојде на зелениот тревник, барем во првенството.

Сето она што го красеше најдобриот фудбалер на светот во последните десет години, како да исчезна во домашното натпреварување. Португалецот се помалку постигнува голови, а се поретко успева да ги предрибла одбранбените играчи на противничките тимови како што тоа го правеше некогаш.

По натпреварот против Еибар, новинарите го прашаа тренерот на Реал Мадрид Зинадин Зидан, што се случува со Кристијано Роналдо кој во минатата сезона постигна 42 голови, а оваа само еден.

“Не треба да се грижиме ако Роналдо не постигне гол, важно е да влегува и да создава шанси“, рече Зидан и додаде дека Португалецот е апсолутен фаворит да биде избран за најдобар играч во претходната сезона, бидејќи тоа го заслужил.

“Тој е најдобар играч на својата генерација. Далеку најдобар. Одлучувачки фактор е во клучни натпревари, човек кој прави разлика и апсолутно ја заслужува секоја награда која досега ја има освоено. Голови? Малку по малку и тоа ќе дојде, треба да се врати самодовербата“, рече тренерот на Реал.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Арсовски за градоначалникот: Он не може ГОЛФ 2-ка да поправи за 100 евра, голф терени ќе правел

Ќе правел голф терени од 2.5 милиона евра во Лисиче кај нас. Он од што е неспособен не може да поправи Голф 2ка...

Хит видео Погледнете што и прави познатиот битолчанец Ритко на мажена Бугарка

ХИТ ВИДЕО: Погледнете што и прави познатиот битолчанец Ритко на мажена Бугарка Едно време Омегле беше популарна платформа каде што можеа да се спојат сосема...

Филипче донесе одлука: Благодарам на поkаната, ние тука ќе ги вакцинираме сите наши граѓани

Прочитај повеќе во продолжение Здравствените работници од ковид центрите нема да одат да примат вакцина во Србија по вчерашната јавна покана од срспката премиерка. Венко...

Германски инфектолог откри до кога очекува да трае коронавирусот

Водечкиот германски вирусолог Кристијан Дростен, за разлика од многумина, очекува епидемиолошката состојба да се подобри дури наесен. Во интервју за германскиот магазин „Шпигел“, Дростен рече...

За поранешни и аkтивни пушачи: 10 намирници кои го чистат организмот од ниkотин

Сите сме доволно свесни за негативното влијание на циарите и ниkотинот на нашиот организам. Доколку сте престанале да пушите цигари или пак сте страстен пушач,...
- Advertisement -