fbpx
-3 C
Skopje

Што ве очекува по 40-та година од животот според хороскопскиот знак?

АКТУЕЛНО

Екс премиерот Љубчо Георгиевски: Заев радикално влегол во зближување со Бугарија и за тоа треба да се награди македонската влада со почеток на преговорите...

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 изјави дека во Бугарија секој става акцент на нешто повеќе. „Таму има големо негативно...

Љубчо Георгиевски: Бугарите немаат чувство за тоа што се случува кај нас, ветото е одземање на перспективата не само на Македонците

Љубчо Георгиевски вечерва во „Клик Плус“ ја коментираше изјвата на Али Ахмети дека „Албанците треба да застанат рамо до рамо со Македонците“ за спорот...

Јоци: Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази

Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази - ,,едно општество за сите". Се...

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Во одреден момент од животот, кај секого се случува некаков очекуван или неочекуван пресврт. Астрологијата успешно може да предвиди што би можело да се случува во животите на луѓето, врз основа на хороскопскиот знак.

Прочитајте дали зрелоста ви носи нови искуства, мудрост, среќа или можеби, носталгија и тага по младоста.

Овен

Самата помисла на стареење предизвикува ужас кај вас. Но, немате причина да се грижите, бидејќи Марс, планетата на енергијата, владее со вашиот знак. Поради тоа, никогаш нема да ви недостига енергија. Кога ќе го поминете прагот на зрелоста, можно е да ви треба повеќе сон отколку што сте навикнати. Како што ќе поминува времето, така ќе бидете сè посигурни во себе, а вашите ставови ќе бидат посилни. Со текот на годините ќе расте и вашиот углед, особено доколку во младоста научите да ги контролирате импулсивноста и темпераментот.

Бик

Најмногу се плашите од тоа дека вашата привлечност може да се намали. Сепак, вашите вистински квалитети лежат токму во шармот и дружељубивоста, кои се безвременски карактеристики. Со вас управува Венера, планетата на љубовта. Вие ќе умеете да ги направите среќни оние кои ги сакате. Иако вашиот изглед ќе се менува, никаде нема да поминете незабележано. Во зрелоста ќе ја воспоставите стабилноста која ја немавте во текот на младоста.

Близнаци

Припадниците на овој знак воопшто не се воодушевени од помислата дека времето поминува. Но, нивниот владетел Меркур им дава доволно логика, разум и интелигенција, па затоа Близнаците разумно ја прифаќаат зрелоста. Сè додека сте отворени и сестрани, никој нема ни да ги забележи вашите години. Во зрелоста ќе успеете да си дозволите многу нешта кои не можевте во младоста, затоа што ќе имате и повеќе време, но и повеќе пари.

Рак

Дури откако ќе зараснат сите љубовни рани од младоста, припадниците на овој знак ќе можат да почнат да уживаат во животот. Со нив управува Месечината, симбол на домот, па тие имаат силен родителски инстинкт и многу се пожртвувани кога е семејството во прашање. Откако ќе успеат да основаат свое, ќе сфатат дека зрелоста им носи пријатни моменти во кругот на семејството. Годините ќе ги направат помудри и поискусни и можат да донесат поголем углед и материјална сигурност. Поради тоа ќе се чувствуваат безбедно и среќно.

Лав

Кај нив ќе дојде моментот кога ќе сфатат дека не се тие центар на вниманието, туку помладите. Тоа воопшто не им одговара, бидејќи Сонцето носи виталност и енергија за овој знак. Во текот на годините ќе стекнат почит и авторитет во своето опкружување, а ќе се намалат шансите да направат фатални грешки поради своето его и гордост.

Девица

Со овој знак владее Меркур, па така ни во зрелите години не се намалува љубопитноста на Девицата. Припадниците на овој знак не стареат лесно, имаат младешки изглед и комуникативност, но со текот на годините ќе го стеснат кругот на пријатели само на оние со кои навистина сакаат да поминуваат повеќе време. Зрелите години може да ги искористат за напредок во кариерата, за почеток на приватен бизнис, но и за поголема грижа за здравјето и парите.

Вага

Венера им помага на Вагите да изгледаат младолико дури и кога ја надминуваат 40-тата. Шармот е природен дел од нивната привлечност, а со текот на времето тој расте и расте. Треба да внимаваат на вишокот килограми, за да не си предизвикаат здравствени проблеми. Затоа, препорачливо е да не го намалуваат интензитетот на физичките активности, дури и ако се премногу мрзливи за тоа.

Скорпија

Овој знак е под директно влијание на Плутон, па затоа и најпрво ја перципираат мрачната страна на стареењето. Но, поради аналитичкиот дух и смислата за хумор, тие лесно можат да се изборат со годините и да се навикнат на мудроста што ја стекнуваат. Сепак, тие секогаш ќе сакаат младоста да се врати, а таа желба може да им донесе повеќе љубовни страдања и грижи за работата, при што најмногу страдаат финансиите.

Стрелец

Стрелецот е знак на младоста, па лесно може да се онерасположи уште на првата брчка на челото. Но, благодарение на Јупитер, тие ќе развијат филозофски став кон стареењето, со тоа што ќе го задржат оптимизмот и младоста на душата. На нивната виталност можат да завидуваат сите останати претставници на хороскопските знаци. Зрелоста им дава можност да ги согледуваат нештата на многу повисоко ниво отколку што го правеле тоа во младоста.

Јарец

Планетата на зрелоста, знаењето и амбициите, Сатурн, не дозволува Јарецот да жали за младоста и да падне во депресија уште на првото бело влакно во косата. Уште во младоста Јарците имаат позрели желби и цели за разлика од своите врсници, но во зрелоста уживаат во плодовите на својата долгогодишна работа, знаењето и искуството.

Водолија

Тие не се плашат само од стареењето, што е во природата на овој знак управуван од Уран, планетата на иднината и промените. Дури и во зрелите години остануваат ментално млади, креативни и уникатни во тоа што го прават. Сепак, мора посериозно да се грижат за здравјето, да одмараат повеќе, да се хранат правилно и да имаат редовна физичка активност.

Риби

Годините кои поминуваат сè побрзо и побрзо, кај Рибите создаваат необјаснив страв на кој ни самите не можат да му го најдат коренот. Тие мораат уште во младоста да се погрижат за здравјето и финансиите, за да не мора да се грижат во зрелата возраст. Врз нив влијае Нептун, планета на емотивноста и сочувството, особини кои со тек на времето ќе станат поизразени кај претставниците на овој знак. Но, без разлика на возраста, сетилата ќе стануваат сè поизразени, па полесно ќе умеат да ги избегнат луѓето кои сакаат да ги искористат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вакцината против ковид ќе биде задолжителна за сите што сакаат да летаат со авион

Извршниот директор на авиокомпанијата „Квантас“ (Qantas), Алан Џојс, изјавил дека луѓето кои ќе сакаат да летаат со нивната компанија, ќе мора да докажат дека...

Joванka не беше единствената љубов на Тито: Еве во кој бил заљубен маршалот

Во Социјалистичка Федеративна Република Југославија денеска се славело Ден на младоста и роденденот на претседателот Јосип Броз Тито. За политичките потези на поранешниот лидер...

Банките ќе ги исплаќаат пензиите од 26 ноември

На денешната седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец ноември 2020 година и го задолжи Фондот на пензиското...

100 илјади долари за еден биткоин? Инвеститорите очекуваат златна треска

Биткоинот да расте пет пати годишно и да достигне 100 000 американски долари? Звучи скоро скандалозно, но ова е реална прогноза на некои големи...

Why is Switzerland the best country in the world?

What makes Switzerland such a good country? They are rich Depending on whose estimates you trust, Switzerland ranks eighth or ninth in the world when...
- Advertisement -