22 C
Skopje

Што виси на дрвото кај комшиите? Забележала нешто чудно – објаснувањето ќе ве изненади

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Жената се загрижи.

Мајка од Сиднеј беше изненадена кога виде необична сцена во дворот на соседите што ја потсети на сцените од научно-фантастичните филмови.

Жената, во една австралиска група на Facebook, објави фотографии од она што го виде и побара помош од нејзините сограѓани за да дознае какви се овие вреќички кои висат од дрвото на соседот.

– Јас ризикувам да изгледам како да немам идеја, а всушност и немам. Дали некој знае какви се овие вреќички кои висат на соседното дрво? – праша загрижената жена и објави неколку фотографии објаснувајќи дека околу вреќичката има и пајакова мрежа, пишува news.com.au.

„ Висат недалеку од трамболината на која децата си играат, па не знам дали треба да се грижам”, додаде таа.

Фото

Но сограѓаните веднаш ѝ објаснија дека тоа е дело на „величествените пајаци“. Во вреќичките има пајакови јајца, а во една може да има дури 600. Кога ќе излезат, пајаците се спуштаат по мрежата како со падобранци.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Врие од полиција – МВР ја бара Горде, здувна ли?

Новинарот Фуркан Салиу вечерва сподели интересен фејсбук статус во кој вели МВР многу по внимателни со Јанкуловска. Патроли поставени на секој излез во зградата кај...

Тежок cкандaл ги потpeсе Битола и Битолската болница (ФОТО)

Вработена во битолската болница со дрски навреди и ужасни зборови кон ликот и делото на Гоце Делчев. Таа е медицинска сестра, но и портпарол...

Ковачев: Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, родителите му биле Бугари, учел во бугарско училиште, тој е Бугарин

Гоце Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, мајка му и татко му биле Бугари ја почитувале бугарската црква, учел во...

Невестата ја откажа свадбата, поради СКАНДАЛОЗНОТО барање на неговите родители

Една невеста донесе тешка одлука и ја откажа венчавката откако нејзиниот татко го откри барањето што семејството на нејзиниот партнер и го постави зад...

Дали вашата коса брзо се масти? Овие можат да бидат главните причини

Ако имате проблем со мрсна коса и чувствувате дека морате да ја миете секој ден, веруваме дека ќе се препознаете себеси во овие навики. Повеќето...
- Advertisement -