21 C
Skopje

Што значи тоа – Никогаш не ви пишува прв, но секогаш ви одговара

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Тоа е многу непријатна ситуација – кога момчето никогаш не пишува прво, но секогаш со задоволство одговара на вашите пораки. Зошто го прави тоа?

Еве ги можните причини:

Тој не е сигурен во вашите чувства

Мажите се многу внимателни со своето срце, особено ако претходно им било скршено. Можеби му влевате страв: тој не е сигурен дека би можеле да му верувате. Не е сигурен во вашите сочувства кон него, затоа одговара само кога вие му пишувате. Само во овој случај тој е сигурен дека сакате да разговарате.

Премногу луѓе му пишуваат

Може да има уште 20 луѓе со кои тој комуницира на „чет“, па едвај има време да одговори на сите и затоа никогаш не го започнува разговорот прв.

Тој не сака да ве навреди

Всушност, тој не сака никаква врска со вас – дури ни допишување. Но, тој, исто така, не сака ниту да ве навреди – затоа трпеливо и учтиво реагира. Ова е еден од знаците кои укажуваат на човек кој изгубил интерес. Наидовте на господин, кој е засрамен да ѝ пише на една дама: „Остави ме на мира, те молам“.

Тој сака да држи дистанца

Можеби има друга девојка во срцето. Можеби тој сè уште не одлучил што сака. Во секој случај, тој не сака да избрзува, туку им дозволува на нештата да имаат свој тек.

Не сака ништо да промени

Му одговара форматот на врската што ја имате. Тој има девојка (вие) која презема иницијатива и му пружа внимание. Многу му е убаво. Зошто би променил нешто?

Не му се допаѓате толку многу

Му се допаѓате, интересно и пријатно му е да комуницира со вас. Но, не доволно за сам да започне разговор. Затоа, едноставно само учтиво одговара на вашите пораки.

Тој е само срамежлив

Сè уште има срамежливи момчиња кои се плашат да покажат иницијатива.

Извор: Кафе пауза – Прочитајте и други интересни текстови на Кафе пауза.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -