fbpx
4 C
Skopje

Симеоне: Во Англија би водел само еден клуб, а тоа не е Челси!

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Диего Симеоне веќе долго време низ годината е еден од најдобрите тренери на светот.

Кога и да се отвори некоја тренерска позиција, бидете сигурни дека Аргентинецот ќе се поврзе со тој клуб.

Сепак, готово сигурно е дека нема во блиска иднина да го гледаме во Премиер лигата бидејќи постои само еден клуб поради кој би се преселил во Англија.

Times пишува дека Симеоне одбил да го наследи Антонио Конте во Челси, а причината е што во Англија тој би прифатил да го води само Манчестер Јунајтед.

Симеоне со задоволство би прифатил медитерански стил на живот па заминувањето во Италија, можеби во Интер, би бил негов избор после Атлетико.

Слабото познавање на англискиот јазик исто така е една од причините бидејќи не сака на Островот, ама се наведува дека тоа не би го земал во предвид кога би добил понуда од Манчестер Јунајтед. Иначе, неговиот договор, како и оној од Жозе Мурињо, истекува 2020. година.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -