fbpx
-6 C
Skopje

Син на пациент од Козле: Физиотерапевтот и болничарот кој носел храна се меѓу заразените, пациентите дома без тест

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Еден од пациентите на Физикална рехабилитација во Козле беше татко ми.

Откако излезе првиот случај со заболениот пациент, него експресно го пуштија од болницата со цел да не се зарази.

Иако татко ми е во домашна изолација, нема никакви симптоми на Корона, во разговор со неговиот физиотерапевт, денес се испоставило дека и физиотерапевтот и болничарот кој што им носел храна на пациентите се заразени од вирусот.

Веднаш реагиравме, прво со кој памет го пуштија лекарите пациентот кој лежеше таму 18 дена, без да му направат тест и да бидат сигурни дека се е во ред.

Ниту државната, ниту приватните болници не дозволуваат веднаш да платиме и да го направиме тестот за КОВИД-19, ни рекоа доколку нема симптоми нема да се направи тестот.

Сепак, утре ќе го направи тестот по големи притискања од наша страна.

Срам да им е на институциите!

Фејсбук статус на Мартин Ристевски

Еден од пациентите на Физикална рехабилитација во Козле беше татко ми.Откако излезе првиот случај со заболениот…

Posted by Martin Ristevski on Monday, March 30, 2020

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-Р ЛАЗАРОВ РАСПАЛИ: СЕ ЗАЦРНИЈА ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА ЛУДАЦИ ЕДНИ, ЈЕАЛЕ ВЕ KАФАНИ

Се распадна општеството во скоро секој сегмент, економски колабираме, образованието е суспендирано а медицинарите се фрлени во оган веќе година дена без пауза, лек...

Kолку долго се чува свeтата вода: Еве што треба да направите со неа после Водици

Прочитај повеќе во продолжение За време на вчерашниот ден верниците од црква земаат осветена вода, но дали знаете што треба да направите со старата света...

Нов силен земјотрес : Овој пат во Албанија

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија. Според веб-страницата на ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 4,2 степени според...

Јапонски оперски пејач ја пее „Ако уmрам ил загинам“ (ВИДЕО)

Јапонски оперски пејач Казухиро Котецу кој неодамна ја испеа „Македонско девојче“, сега објави видео во кое ја пее „Ако умрам ил загинам“ од легендарниот...

Еве kако Трамп посакал да биде испратен од Белата куќа

Американскиот претседател во заминување Доналд Трамп ќе полета од Вашингтон четири часа пред инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Цо Бајден, соопшти Белата куќа. Трамп и...
- Advertisement -