10.9 C
Skopje

Синот на Абрамович купува клуб кој игра во Лигата на шампиони

АКТУЕЛНО

Николовски: Инспекторите добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со прекршителите на здравствените протоколи

Со измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, сите инспекторати сега добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со прекршителите на...

Николовски: 2021 ќе биде година во која ќе ги намалуваме и спојуваме институциите

Се работи на сите анализи за спојување и намалување на бројот на институции и 2021 ќе биде година во која ќе ги намалуваме или...

За кого нема да важи задолжителното носење маска на отворено?

Заврши седницата во Собранието каде што беа донесени измените на законот за заштита на населението од заразни болести. Измените на законот беа донесени со 53...

Собранието одлучи: Задолжително е носење на маска на отворено, забрането групирање по 22ч

Со 53 гласови „за“ и 26 воздржани, пратениците вечерва ги изгласаа измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести. Законот,...

Аркадиј Абрамович, најстариот син на богатиот сопственик на премиерлигашкиот гигант Челси, Роман Арамович, се реши да ги следи патеките на својoт татко, односно да купи клуб.

Богатството на Аркадиј кој е сопственик на конзорциумот АРА каптал, се проценува на околу 2.8 милијарди долари, а дел од оваа голема сума на пари е спремен да ја вложи во купување на фудбалски клуб.

Како што пренесуваат медиумите, Аркадиј е главниот кандидат за купување на московскиот великан ЦСКА и е подготвед да започне револуција во Русија. Сумата која треба да ја инкасира за клубот изнесува 300 милиони долари.

ЦСКА Москва е еден од најсилните и најпопуларните руски клубови. Од оснoвањето на руската лига, ЦСКА дури шест пати беше шампион, а исто така е и редовен учесник во Лигата на шампиони. Оваа сезона ќе се натпреваруваат во групата А, заедно со Бенфика, Басел и Манчестер Јунајтед.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Над 800 новозаразени во последните 24 часа: Направени се 2699 тестови

Во последните 24 часа се направени 2699 тестирања, а регистрирани се 862 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 390, Куманово 22, Штип 28,...

Николовски: Инспекторите добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со прекршителите на здравствените протоколи

Со измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, сите инспекторати сега добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со прекршителите на...

Штипската болница го адаптира Кожното одделение за прием на пациенти со коронавирус

Кожното одделение во штипската Клиничка болница од понеделник ќе прима пациенти заразени со коронавирус на кои им е потребно болничко лекување. Директорот на Клиничка болница-Штип,...

Никола Димитров се сретна со германскиот министер за Европа Михаел Рот

На панелот за проблемот со иселувањето на младите од регионот зборував со исклучителни млади луѓе, потпретседателката на ЕК за демократија и демографија Дубравка Шуица...

Бесими: Стотици илјади граѓани и илјадници фирми го очекуваат ребалансот на буџетот и четвртиот пакет на мерки

Финансиска поддршка за децата без родители, мапирање стратешки индустриски сектори во регионот на Охрид, изградба на дел од третиот крак за водснабдителен систем во...
- Advertisement -