17 C
Skopje

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола!

Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева се тестиравме за корона вирусот во клиниката Жан Митрев и тестовите излегоа пред некое време и се НЕГАТИВНИ за сите тројца, тоа го знаат нашите матични лекари и Институтот за Јавно здравје!!!

Јас и мојот брат сме во самоизолација и во моментот не сме со нашите родители и тоа ќе остане така се до завршување на самоизолацијата и средување на целата ситуација!!! Ова е ВИСТИНАТА се друго е оцрнување и ширење на лажни информации!!!

Ние сите сме добро и се надевам така и ќе останеме! Останете дома и чувајте се!!!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -