fbpx
21.8 C
Skopje

Синот на претседателот позитивен на корона вирус – тој му упати моќна порака

АКТУЕЛНО

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус.

Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку Инстаграм.

Тој истакна дека предавањето не е опција и порача: „Сине, ќе го победиш ти тоа!

Вучиќ: Не се исклучува карантин на цел ден

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека не е исклучено да се воведе 24-часовен карантин во Белград. Говорејќи за мерката за целодневна забрана за движење, Вучиќ рече дека тоа ќе се случи доколку експертите ја предложат таа мерка.

Твитер изгаси 8.558 налози за промовирање на Вучиќ и неговата партија

Тој изјави дека ќе се воведе полициски час од петок од 15 часот до понеделник и посочи дека ова е сигурно за Белград и Ниш. Според него, сите болници во Белград ќе бидат трансформирани во „ковид“ болници, а само Воената медицинска академија ќе остане отворена за лекување на други болести.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -