fbpx
3 C
Skopje

Синот на Синан Сакиќ: Маќеата само ме клевети, но ова е правата вистина

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Во првата исповед во медиумите, синот на Синан вели дека не може да си прости што дозволил Сабина да го изнесе Синан од болница кога бил во тешка состојба. Радиш кој беше 18 години во затвор вели дека платил за своите гршеки и дека од својата маќеа го бара само станот од 90 квадрати.

„Мојата болка никој не може да ја разбере. Платив поради моите гршеки, а сега поминувам низ пекол поради Сабина која само ја интеренсираат пари. Живеам во стан од 40 квадрати, а татко ми ми кажа дека ќе ми остави стан од 90 квадрати. Меѓутоа, Сабина се прави луда и од станот направи ателје“ вели Рашид.

Тој вели дека најмногу го боли тоа што дозволил Сабина да изнесе Синан  од болница.

„ Ме боли што дозволив да го изнесе од болница.Тој беше во тешка состојба,  а Сабина се правеше попаметна од сите доктори. Најпрво го извлече од државната институција  и го однесе на приватна клиника, па таму беше скапо и го врати дома. Немаше нега како во државна болница.Ова звучи лошо, но тоа е вистината, вели синот на пејачот.

Тој исто така објасни дека Сабинa никогаш не му мислела добро и дека физички ја малтретирал кога бил дете.

„Никогаш не се чувстуввав добро во нејзино друштво. Јас разбирам дека сака да ги обезбеди децата од првиот брак и децата на нејзината сестра. Немам ништо против тоа, но нека не ги загрозува децата на нејзиниот сопруг. Ме плука од секоја страна, од срам не можам да излезам во град. Сакам луѓето да ја знаат виситната, а не да ме гледаат како чудовиште.

За потсетување, минатата година Синан имаше операција на која му беа вградени стентови во жолчните канали, но лекарскиот конзилиум составен од еминентни лекари од неколку балкански земји  констатирал дека тоа не е трајно решение и дека пејачот сепак ќе мора да оди на трансплантација на црниот дроб.

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -