fbpx
-0.3 C
Skopje

Сите дресови на „Адидас“ за мундијалот во Русија (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Германскиот бренд за спортска опрема „Адидас“, ги претстави дресовите на осумте „нивни“ репрезентации кои обезбедија пласман на Светското првенсво во Русија 2018 година. Дизајнерите инспирирани од поранешни униформи ги усогласија иновациите на 21. век со ретро дизајн.

Германија 

Актуелниот светски првак, репрезентацијата на Германија го враќа најпретпознатливиот стил од 1990 година, кога на мундијалот во Италија под името Западна Германија по трет пат го освоија најпрестижниот трофеј во светот.

Фото

Русија

Новиот дизајн на домаќинот Русија е инспириран од дресот на Советскиот сојуз кој го носеше на Олимписките Игри во 1988 година во Селу, Јужна Кореја, со кој го освои златниот медал.

Фото

Аргентина

Дресот на Аргентина е во чест на 125. годишнината од формирањето на нивната фудбалската федерација, па изгледот е класичен, бел со светло сини вертикални линии

Фото

Шпанија

Шпанија со ретро дизајнот се навраќа 24 години наназад, кога репрезентацијата го носеше еден од најпознатите дресови на СП 1994 година во САД

Фото

За ова повеќе на Екипа.мк (Извор Екипа)

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Пронашол изгубен новчаник, подоцна добил писмо кое го расплакало

Се враќал од продавница, кога на паркингот до автомобилот забележал туѓ новчаник. Веднаш покажал дека е добар човек, со потегот кој го направил. Џастин Тарел...

Авиooн се срyшил, загинале 520 луѓе, а 35 години подоцна се појавил пак на радарите

Јапонски патнични авион со број JL123 на Japan Airlines се срушил на 12 август 1985 година. И до ден денес според статистиката тој е...

Една од последиците на коронавирусот е опаѓање на косата

Голем број луѓе со коронавирус по закрепнувањето пријавија проблем со опаѓање на косата, а некои познати личности решија да го споделат со јавноста. Една од...

ХАРВАРД ТЕСТ ОД 1869 ГОДИНА: АKО ГО ЗНАЕТЕ ТОЧНИОТ ОДГОВОР, ВИЕ СТЕ НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИ

Малку луѓе можат да одговорат правилно на ова прашање. Внимателно прочитајте ја задачата и обидете се да го дадете точниот одговор Универзитетот Харвард е познат...

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...
- Advertisement -