fbpx
24.8 C
Skopje

Сите лудуваат по турската актерка а тој и го скрши срцето – и требаа години да го преболи

АКТУЕЛНО

Убавата Неџла или турската актерка Фахрие која денес му е сопруга на Бали Бег, ужива во љубовта, но долго и требало да го преболи турскиот заводник кој и го скршил срцето.

Се работи за популарниот актер Озкан Денис кој го гледавме во многу турски серии.

Турскиот актер Озкан Денис(42) македонските љубители на турски серии го паметат по неколку главни улоги, но најмногу од ликот на Караман кој беше силно вљубен бизнисмен во преубавата Елиф.

Шармантниот Озкан се уште е посветен на снимањето на љубовните приказни од популарните ТВ новели, кои освен Турција, ја освојуваат и цела Европа.

Минатиот септември актерот го започна снимањето на уште една љубовна драма, овој пат заедно со популарната актерка Нургул Јесличај или кај нас најсвежо запаметена како Ѓулсерен од „Парампарче“.

Тој неодамна се ожени и доби бебе со 20-години помлада девојка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -