fbpx
13.8 C
Skopje

Сите не нервира ова – спречете да ве чеша местото каде ве каснал комарец вака

АКТУЕЛНО

Сите мразиме кога ќе не касне комарец и ќе ни се појави црвенило кое ужасно чеша.

За да го спречите отекувањето, иритацијата на кожата и црвенилото, искористете намирници од кујната.

Истријте го местото убаво со памук натопен со медицински алкохол. Може да го истриете и со оцет.

И пастата за заби која лад ии суши е исто така корисна. Само нанесете ја на местото каде ве каснал комарец.

Ќе ви користи и сок од лимон или лимета, како и сода бикарбона раредена со малку вода.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -