fbpx
1 C
Skopje

Сите се чудат: Па како ова може да биде регуларен погодок? Ова е одговорот!

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Во група А од Лига на шампиони Ман. Јунајтед во 6. коло беше домаќин на натпреварот на московска ЦСКА.

Многу сметаа дека погодокот за 0:1 на полувреме е потполно нерегуларен, бидејќи топката во својот пат до мрежата го закачи Алан Џагоев, кој стоеше во недозволена поизиција, ја промени својата насока и влезе во мрежата.

Сепак, на изненадување на многумина, кај овој гол се беше по правила. Знаете ли зошто? Имено, виновникот е дефанзивецот на Јунајтед Бејли Блинд, кој беше надвор од теренот, а спрема многу фудбалски правила се додека не добие дозвола од судијата да го напушти теренот, на него се смета како на последниот играч од одбраната на гол линијата.

Со самото играчот всушност беше во дозволена позиција.

Треба да се нагалси дека играчите на Јунајтед побараа поништување на голот, дури и стрелецот збунето го гледаше линискиот судија, а потоа можеше да почне и славењето на играчите од Москва.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА:...

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...
- Advertisement -