fbpx
11 C
Skopje

Скандал во Русија: Постигнаа 20 авто-голови !?

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Скандал во рускиот шампионат во зимскиот нетака познат спорт бенди (сличен на хокеј). Натпреварот помеѓу Водник и Бајкал Енергија привлече големо внимание.

Натпреварот заврши со победа на гостите со резултат 11:9 што никако не е чудно, но дали сте некогаш слушнале да сите 20 погодоци постигнати се автоголови?

Најдобриот „стрелец“ беше Олег Пивоваров кој постигна дури 11 авто-голови.

Сето ова го направиле за да добијат послаб противник во претстојниот плеј-оф, но челниците на ова натпреварување сепак одлучиле дека треба натпреварот да се преигра на неутрален терен.

Бенди е спорт многу сличен на хокеј, се игра на лед на отворен простор, но правилата се слични на фудбал. Се играат две полувремиња од по 45 минути, секој тим има по 10 играчи во поле и голман, се користи стап и пак, дури постои и офсајд.

Овој спорт засега се игра само во Русија, Финска, Норвешка и Шведска.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...
- Advertisement -