16 C
Skopje

СKAНДАЛОЗНО Пратеник фатен на дело како гледа пoрн* во Собрние (Фото)

АКТУЕЛНО

Пратеничката Соња Михаиловска се приклучи во акција на Црвен Крст Делчево (Фото)

Во организација на Црвен Крст Делчево денес беше спроведена акција за делење пакети со храна на семејства од социјален ризик во рамки на „Недела...

Рекорд: Над 1000 заразени во последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 3294 тестирања, а регистрирани се 1085 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 447, Куманово 69, Дебар 9, Штип 39,...

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Пратеникот во тајландскиот парламент Ронатеп Ануват беше фатен на дело како гледа порнографски содржини на својот мобилен телефон за време на траење на седница во Бангкок.

Ануват требаше да се сконцентрира на прашањата околу буџетот за кои се дебатираше на седницата, но своето внимание тој ѝ го посвети на гола девојка.

Новинарите кои што беа сместени на галеријата зад местата на пратениците го фатија на дело Ануват како прегледува неколку фотографии на разголени девојки. Посрамениот пратеник кој ја претставува провинцијата Чонбури на листата на владеачката партија доби прилично непријатни прашања од новинарите за неговите „еротски активности“.

Тој се обиде да се извлече од непријатната ситуација со тоа што изјави дека ги отворил пораките кои му ги испратила непозната девојка која бара помош. Ануват објаснил дека внимателно ги разгледувал фотографиите за да види дали девојката се наоѓа во опасност.

Како што рекол пратеникот, детално ја разгледувал и позадината на фотографиите за да види дали некој ја злоставува, или дали можеби некои криминалци ја натерале да ги направи тие фотографии. Но, на крајот сфатил дека девојката сака пари, па ја избришал целата содржина.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Пратеничката Соња Михаиловска се приклучи во акција на Црвен Крст Делчево (Фото)

Во организација на Црвен Крст Делчево денес беше спроведена акција за делење пакети со храна на семејства од социјален ризик во рамки на „Недела...

Рекорд: Над 1000 заразени во последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 3294 тестирања, а регистрирани се 1085 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 447, Куманово 69, Дебар 9, Штип 39,...

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Регистирани 33 деца позитивни на коронавирусот: Состојбата во градинките е под контрола

Од отворањето на градинките на 9 септември до денеска регистрирани се вкупно 33 деца позитивни на корона-вирусот и 109 вработени. Во моментов во изолација...
- Advertisement -