fbpx
22.8 C
Skopje

СКАНДАЛОЗНО ТВРДЕЊЕ: Црвенковски секогаш се плашеше од Зоран Заев! (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Јас не мислам дека Црвенковски бил свесен дека прави нешто за да после 10 години Зоран Заев го смени името, вели Стевче Јакимовски во интервју „Во Центар“ кај Васко Ефтов.

И со кичмата и со живи луѓе ќе јадеме Заев се спремал одамна вели Јакимовски. Тој додава дека никогаш немал амбиции да биде претседател, но дефинитивно Црвенковски се плашел од Зоран Заев.

Црвенковски секогаш се плашеше од Зоран Заев, веројатно тој имал некоја информација, од мене не се плашеше бидејќи рачунаше дека сум негов човек, вели Јакимовски во интервјуто.

Погледнете го целото интервју на Стевче Јакимовски

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -