fbpx
11.8 C
Skopje

Скопјани сакаат Скопје да биде град со најмногу сообраќајки – што се случува со возачите?

АКТУЕЛНО

Секојдневно во медиумите се пишува за зголемената полициска контрола на патиштата, но и сообраќајните несреќи во кои се почесто крајниот исход е трагично загубен живот.

И покрај сите овие случувања, на возачите во главниот град на државата никако да им дојде умот, па и покрај се, продолжуваат сообраќајките на улиците во Скопје.

Само синоќа во Скопје се направени 20 сообраќајни незгоди, од кои едно лице го загуби животот, две се здобиле со тешки телесни повреди, 14 со лесни, а причинета е и голема материјална штета.

По преземените мерки и активности, соопшти денеска СВР – Скопје, од сообраќај се исклучени 17 возачи од сообраќај, од кои 15 немале возачка дозвола, а двајца се возачи почетници. Исклучени се и 10 возила кои биле нерегистрирани.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -