fbpx
9 C
Skopje

Скорпии бидете спремни – пред вас е најубавата есен во последните години

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Припадници на знакот Скорпија, ова ќе биде една од најубавите есени во вашиот живот. Затоа, не дозволувајте им на препреките и повремените проблеми да ве обесхрабруваат. Сега ќе зачекорите кон пат кој ќе го одите наредната деценија. Може да ја проширите вашата работа, да напредувате и да пронајдете нови извори на приходи. Ќе забележите какои некои личности особено ве ценат и почитуваат, а ќе го унапредите и квалитетот на работата, но и на односите со колегите, пријателите и членовите на семејството.

Исто така и во љубовта ќе имате среќа, но важно е да дознаете што барате. Оние кои се заљубени може и да запловат во брачните води, а оние кои се во долга врска ќе успеат да ја отстранат монотонијата од секојдневието. Оваа есен ќе донесувате важни одлуки. Соберете храброст да почнете да го остварувате она за што долго време веќе сонувате. Преку остварувањето нови успеси, вие ќе растете, ќе бидете повеќе свесни за себе и подобро ќе се чувствувате во својата кожа.

Најсреќен период за вас:

01.10.2018 – 17.10.2018 – Овој период ќе бидете полни со страст и енергија. Сето она што ќе го замислите, овој период ќе можете и да го остварите. Слободно ризикувајте, среќата е на ваша страна!

03.11.2018 – 31.11.2018 – Ова ќе биде одлично време за љубов! Бидете со оние кои ги сакате. Една личност е подотвена да направи многу работи за вас, со цел да ве задржи во својот живот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -