fbpx
6.8 C
Skopje

Слушнете ја официјалната химна на СП во Русија (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Светската куќа на фудбалот (ФИФА) ја промовираше официјалната химна на Светското првенство во Русија.

Песната ја изведуваат Вил Смит, Ники Џем и Ера Истрефи, а се вика „Live it up“

 

Во продолжение да се потсетиме и на некои други песни, кои беа официјални химни на Мундијалите и воедно големи хитови.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -