fbpx
15 C
Skopje

Снежна бура во април: Снег падна во Хрватска- предизвика проблеми во сообраќајот

АКТУЕЛНО

Најавеното разладување пристигна во Хрватска денес, носејќи снег во Загреб, но и во другите делови на земјата.

Дожд и снег паѓаат на Јадранот на север, а во Далмација се очекува невреме, а прекинати се и некои фериботски линии.

Поради снегот и дождот што паѓаат, од утрово во Хрватска се регистрирани повеќе сообраќајни несреќи, па властите повикуваат на претпазливост.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -