fbpx
3 C
Skopje

Снимка која го потресе светот: Детето спасено од под урнатините, жали на телото на својот татко (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Балканот и Албанија се во шок. Нашиот западен сосед го погоди силен земјотрес, кој направи огромни материјални штети, но и уште потрагично, зеде шест жртви и има над 300 повредени.

Медиумите од Албанија пренесуваат видео, во кое се тврди дека малото дете е спасено од под урнатините, но истото е во солзи, поради својот татко.

Наводно, крај урнатините се гледа неговиот мртов татко, а спасеното дете не прекинало да извкува „Тато, тато, тато…“.

Снимката брзо се прошири на интернет, а истата го остави целиот свет во шок.

Почивајте во мир.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -