24 C
Skopje

Снимки по силниот земјотрес во Албанија: Луѓето излегоа на улици (Foto+Video)

АКТУЕЛНО

Силниот земјотрес во Драч околу 03:50 часот се чувствува во Македонија и во Косово.

Foto

Земјотресот бил со јачина од 6,4 степени.

Информациите ни кажуваат дека има многу штети во градот Драч.

foto

foto

foto

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Цаца Биљановска поднела приговор за казната од 10.000 евра, денеска се појави во суд

Поранешната директорка, а сега докторка на Кожната клиника, Нина Цаца Биљановска поднела приговор на предлогот на Обвинителството да биде казнета со 10 илјади евра...

Косово воведе задолжителен тест за влез на граѓаните од Македонија, Црна Гора и од БиХ

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест РТ-ПЦР при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна и Херцеговина. Тестот е со...

Се формираат регионални „Ковид – центри“ во 16 општини

Градоначалниците на 16 општини во земјава го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во...
- Advertisement -