28 C
Skopje

Со чај до топење на целулитот

АКТУЕЛНО

Тимот за одговор при катастрофи трага по исчезнатиот велешанец кај Белештевица

Четворица волонтери од Тимот за одговор при катастрофи од Црвен крст на РСМ Општинска организација Велес попладнево се вклучија во потрагата по исчезнатиот велешанец...

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

Целулитот е проблем што сериозно им создава проблеми на жените. Но, за тоа има решение. Потребен ви е само чај од ѓумбир и вашиот проблем ќе биде решен.

Ѓумбирот е навистина корисен и ослободува вишок течности од организамот. Покрај тоа, тој делува и како диуретик, при што билката го поттикнува дигестивниот систем на работа, а притоа го намалува нивото на шеќер и холестерол во крвта.

Покрај тоа, од ѓумбирот се намалува апетитот и се забрзува метаболизмот, па тоа резултира со ѓубење на килограми односно отстранување на синдромот на студени раце и нозе.

Со забрзувањето на цирклацијата, чајот од ѓумбир поттикнува полесно отстранување на масни наслаги од кожата односно исчезнување на целулитот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Тимот за одговор при катастрофи трага по исчезнатиот велешанец кај Белештевица

Четворица волонтери од Тимот за одговор при катастрофи од Црвен крст на РСМ Општинска организација Велес попладнево се вклучија во потрагата по исчезнатиот велешанец...

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -