30 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Љупчо Николовски – Како да не сум лут на ДПМНЕ кога гласаа против се она што враќа пари назад кај граѓаните

ПОГЛЕД: Бевте на власт две и пол години, а велите лути сте им на ВМРО-ДПМНЕ за нивното однесување во тој период. Зошто? Зошто не сакаат...

Ставров: Мицкоски е најдобриот лидер на опозиција, но само за Заев

Изминативе 20 години се изнаслушавме безброј лажни ветувања од левичарите и десничарите, а ветувањата се потполно исти. Лидерите на двата политички блока СДСМ и...

Емилија Рамбабова: На 15 јули да го заокружиме бројот 3, бидејќи ние жените знаеме уште подобро, уште повеќе!

Нашата заложба е општество еднакво за сите. Затоа ја ратификуваме Истанбулската конвенција ,донесовме нов закон за прекин на бременоста и го вративме правото на...

Љупчо Николовски со Балкоски од ВМРО НП на средба со граѓаните на Марино (ФОТО)

Со генералниот секретар на ВМРО-Народна партија, Љупчо Балковски и претседателот на Обединети, Љубе Бошковски, разговаравме со дел од симпатизерите и подржувачи на овие партии...

Со овој пијалок за 5 дена ќе намалите 5 килограми

Вишокот килограми се опишува како прекумерно складирање на маснотии во организмот. Депозитите на маснотии го загрозуваат вашето целосно здравје и значително влијаат врз работата на органите како што се срцето, црниот дроб, бубрезите, зглобовите, а првенствено колената и колковите.
Луѓето кои патат од дебелина обично имаат поголем ризик за заболување од дијабетес, висок крвен притисок, болести на срцето итн.

Ако имате проблеми со вишокот килограми и сакате да се ослободите од нив, обидете се со овој едноставен пијалок.

Потребни состојки:

» 1 лимон
» 60 грама магдонос
» 3 децилитри вода

Подготовка:

Исцедете го лимонот, магдоносот ситно исецкајте го, ставете ги во сад и покријте ги со вода.

Конзумирање:

Секое утро, пред појадокот конзумирајте го овој пијалок и така 5 дена по ред. Потоа, направете пауза од 10 дена, а потоа повторно повторете ја целата постапка. Третманот со паузи можете да го користите сè додека чувствувате потреба за намалување на телесната тежина.

Овој пијалок го забрзува процесот на согорување маснотии и ги задоволува дневните потреби за витамини и минерали за целиот организам.

Магдоносот го подобрува процесот на варење и го стимулира организмот да ги исфрлува вишокот течности и да ја елиминира надуеноста.

Latest Posts

Љупчо Николовски – Како да не сум лут на ДПМНЕ кога гласаа против се она што враќа пари назад кај граѓаните

ПОГЛЕД: Бевте на власт две и пол години, а велите лути сте им на ВМРО-ДПМНЕ за нивното однесување во тој период. Зошто? Зошто не сакаат...

Ставров: Мицкоски е најдобриот лидер на опозиција, но само за Заев

Изминативе 20 години се изнаслушавме безброј лажни ветувања од левичарите и десничарите, а ветувањата се потполно исти. Лидерите на двата политички блока СДСМ и...

Емилија Рамбабова: На 15 јули да го заокружиме бројот 3, бидејќи ние жените знаеме уште подобро, уште повеќе!

Нашата заложба е општество еднакво за сите. Затоа ја ратификуваме Истанбулската конвенција ,донесовме нов закон за прекин на бременоста и го вративме правото на...

Љупчо Николовски со Балкоски од ВМРО НП на средба со граѓаните на Марино (ФОТО)

Со генералниот секретар на ВМРО-Народна партија, Љупчо Балковски и претседателот на Обединети, Љубе Бошковски, разговаравме со дел од симпатизерите и подржувачи на овие партии...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.