12 C
Skopje

Со овој пијалок за 5 дена ќе намалите 5 килограми

АКТУЕЛНО

Вишокот килограми се опишува како прекумерно складирање на маснотии во организмот. Депозитите на маснотии го загрозуваат вашето целосно здравје и значително влијаат врз работата на органите како што се срцето, црниот дроб, бубрезите, зглобовите, а првенствено колената и колковите.
Луѓето кои патат од дебелина обично имаат поголем ризик за заболување од дијабетес, висок крвен притисок, болести на срцето итн.

Ако имате проблеми со вишокот килограми и сакате да се ослободите од нив, обидете се со овој едноставен пијалок.

Потребни состојки:

» 1 лимон
» 60 грама магдонос
» 3 децилитри вода

Подготовка:

Исцедете го лимонот, магдоносот ситно исецкајте го, ставете ги во сад и покријте ги со вода.

Конзумирање:

Секое утро, пред појадокот конзумирајте го овој пијалок и така 5 дена по ред. Потоа, направете пауза од 10 дена, а потоа повторно повторете ја целата постапка. Третманот со паузи можете да го користите сè додека чувствувате потреба за намалување на телесната тежина.

Овој пијалок го забрзува процесот на согорување маснотии и ги задоволува дневните потреби за витамини и минерали за целиот организам.

Магдоносот го подобрува процесот на варење и го стимулира организмот да ги исфрлува вишокот течности и да ја елиминира надуеноста.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јанчев открива: Сакав да ја продадеме Белата палата, наши гласачи живеат со по две евра на ден

Како Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ предложив да ја продадеме Белата палата. Не може да бидеме народна партија во држава каде што дел од народот...

Trump: I voted for a guy named Trump

US President Donald Trump Voted for the 2020 Presidential Election at a Florida Library He exercised his right to vote in a library in West...

Две до три недели државен карантин за спречување на есенскиот бран на коронавирусот вели Д-р Драган Даниловски

Карантин во траење од две до три недели би го спречил есенскиот бран на коронавирусот, но би довел до социјална и економска катастрофа, ќе...
- Advertisement -