fbpx
5 C
Skopje

Лидерите на ВМРО и ДУИ се сретнаа во Собранието: Мицкоски ќе има средба и со Заев во владината зграда

АКТУЕЛНО

Со половина час задоцнување почна средбата меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и лидерот на ДУИ Али Ахмети околу консултациите за техничка влада. Мицкоски треба да понуди име за министер за внатрешни работи, кој треба според закон да добие потврда и од двете најголеми партии на власт. Понудата на опозициската партија се уште не е позната, информира Сител телевизија.

Од собранието каде што се одржува средбата со Ахмети, Мицкоски ќе има средба и во владата со лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -