19 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

Со снимка го разбеснел интернетот: Млад богаташ со куче го чистел автомобилот (видео)

Фејсбук страницата „Богатите деца на Лондон” со луди идеи и снимки постојано ја изненадува јавноста. Овој пат, внимание, но и гнев, привлече една видео снимка на која богато момче со малтезер го чисти својот Масерати.

„Само со сто процентно крзно на мало куче може да се исчисти автомобилот” – стои во описот на видеото.

Снимката ги разлути корисниците на социјалните мрежи, но и многу претставници на организации за заштита на животни, па многу брзо била отстранета од страницата.

Админот на страницата рекол дека се работело за мала шега и дека кутрето не е повредено, како и дека на снимката се гледа дека е среќно, бидејќи мафта со опашката.

Сепак, љубителите на животни ова го означија како многу навредливо. Инаку, страницата ја креирал продавач на луксузни недвижнини за богати клиенти за да покаже како живеат неговите пријатели, соработници и познати луѓе во Британија.

Latest Posts

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.