fbpx
13.8 C
Skopje

Софија Куноска од СДСМ распали по Заев

АКТУЕЛНО

Поранешната пратеничка од СДСМ, Софија Куновска, на нејзиниот Фејсбук, му се обрати на премиерот Зоран Заев, обвинувајќи го дека пуши во работни простории и шири демагогии.

-Дечко, ај не шири демагогии туку прво престани да пушиш во работни простории. Еден закон за пушење непочитувате, камо ли друго. По тебе и сите останати. Се крстат европјаните кога ве гледаат.

Тоа ли се европски вредности и европски навики? Ти не можеш себе во Европа да се однесеш, а не па нас,  напиша Куновска.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -