fbpx
-2 C
Skopje

Соколов и Трајковски со полна агенда секој ден – се пожестока изборна борба во Делчево

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Кандидатите за градоначалници на Делчево од СДСМ и ВМРО ДПМНЕ се со полна агенда секој ден и имаат поголема активност со секој изминат ден во кампањата. Имено, во текот на вчерашниот ден и двајцата кандидати придружувани од политичките подмладоци на своите партии го следеа натпреварот помеѓу фудбалскиот клуб Брегалница на соседското фудбалско дерби со ФК Малеш.

Кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ Иван Соколов

Кандидатот за градоначалник на СДСМ Горан Трајковски

Кандидатот за градоначалник на Делчево од СДСМ Горан Трајковски заедно со претседателката на ОО СДСМ Мира Стојчевска присуствуваа на отварањето на младинскиот изборен штаб во Делчево, но и на отварање на изборен штаб во село Ѕвегор. Неговиот против кандидат од ВМРО ДПМНЕ Иван Соколов продолжи со посетите во населбата “Милково Брдо“ каде што пред граѓаните од оваа населба ја презентираше програмата на ВМРО ДПМНЕ.

Младински изборен штаб

Победничка атмосфера на отварањето на младинскиот изборен штаб

Posted by Горан Трајковски – Градоначалник на Општина Делчево on Saturday, September 30, 2017

 

Средба со граѓани на кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Иван Соколов 

Отварање на изборен штаб на СДСМ во село Ѕвегор – Делчево

И двајцата кандидати во своите говори најавуваат победа и тоа во прв круг. Она што е интересно е што и двајцата ја очекуваат поддршка на партијата на Љубчо Георгиевски и нејзините членови која изборни циклуси по ред, има изборен резултат со над 1. 200 гласови кои во ова градче можат да бидат одлучувачки.

Почитувани сограѓани,Денеска посетивме дел од населбата "Милково Брдо" каде што ја промовиравме нашата предизборна програма.И овде како и во останатите делови на градот Делчево бевме одлично примени и мој впечаток е дека овде победата ќе биде многу голема,овде победуваме во сооднос 3:1.Со почитИван Соколов 30.09.2017

Posted by Ivan Sokolov on Saturday, September 30, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Со крстот в рака, фаќачот влезе во Охридското Езеро заедно со голем број верници

Крстот во населбата Варош се фрлаше во казан, а него го фати Никола Чорбе. Тој потоа со крстот во раката влезе во езеротo, а...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Штотуkу споделија медиумите: Најнова вест СИЛЕН земјотрес од 6,8 степени според Рихтер ја погоди Аргентина

Земјотрес со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала доцна синоќа ја погоди провинцијата Сан Хуан во Аргентина, соопшти германскиот центар за истражување и...

Се огласи Вучиќ за ваkцините кои ни ги даваат: Што би вредело ако ние сме здрави, а тие болни

Српскиот претседател Александар Вучиќ, утрово го коментираше давањето на вакцини на Македонија. На новинарско прашање зошто го сторил тоа, Вучиќ одговори „Што би вредело ако...

Порасна без родители, болеста го сруши: Тажниот живот на ѕвездата од Жиkина династија

Легендарниот актер Драгомир Бојаниќ Гидра најпознат по улогата на Жика Павловиќ од „Жикина Династија“, односно од филмскиот серијал „Луди Години“, има навистина интересна животна...
- Advertisement -