fbpx
13.8 C
Skopje

Сопругата на Синан Сакиќ: Му направивме 40 дневен помен и на неговиот кревет се појави овој симбол

АКТУЕЛНО

Легендарниот пејач Синан Сакиќ почина пред повеќе од еден месец, а неговите најблиски и пријатели се уште не можат да прифатат дека го нема.

По четириесет дена од неговата смрт, сопругата на пејачот фотографираше гулаб кој долетал на неговиот креветот и кошулите на пејачот. Таа ја сподели оваа фотографија на неговиот Инстаграм профил.

„Постои симболика, но не сакам многу да коментирам“, кратко прокоментира Сабина.

Според некои народни верувања голубот симболизира ангел – чувар.

За потсетување, по тешко боледување, пејачот Синан Сакиќ почина на 1 јуни.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -