fbpx
29.8 C
Skopje

Сопругот на Јелена Марјановиќ, Зоран го снема – на нејзиниот вечен дом осамна мистериозна порака

АКТУЕЛНО

Зоран Maрјановиќ, сопругот на пејачката од Борча, Jелена Крсмановиќ Марјановиќ, исчезна откако излезе од затворот каде беше обвинет за бруталното убиство кое го потресе регионот.

Откако на 12. јули Зоран бил пуштен од Централниот затвор, како што пишуваат српските медиуми, како да пропаднал во земја.

Соседите велат дека не доаѓа дома и никаде го нема, ги гледале само неговиот татко Владимир и ќеркичката Јана.

Она што е најчудно што на гробот на Јелена се појавил букет со мистериозна порака која гласи: – Саканите не умираат додека живеат оние кои ги сакаат.

Со оглед на тоа дека Зоран го нема, сите се прашуваат кој ја оставил оваа порака на спомен плочата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -