fbpx
38.8 C
Skopje

Соседот во тешко се познава: Колоната од еден километар помош од Македонија пристигна во Албанија (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Против пожарни возила, возила за итна медициснска помош, лекари, специјалисти и друга помош од Македоноја е на пат кон Албанија, пренесува ТВ21.

Овие снимки ги направи екипата на ТВ21 на автопатот во Косово.

Претходно во раните утрински часови веќе пристигна еден тим од пожарникари.

Владата одвои 100 илјади евра парична помош, како и општина Чаир, но и Црвен Крст, кој отвори и жиро сметки и телефонски броеви за донации, пренесува ТВ21.

Избор: ТВ21

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -