fbpx
1 C
Skopje

СОВЕТ ЗА ДЕВОЈКИТЕ: Што не треба да правите пред секс?

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Митовите велат дека мажите го сакаат сексот, но тоа подеднакво исто важи и за жените, кои понекогаш знаат да направат грешка, која може да им донесе неугодности за време на сексот.

Бричење на интимните делови

Девојките често пред секс се бричат на интимните делови, тоа ќе придонесе кожата да биде чувствителна, но и можат да се појават мали исеченици, поради кои се зголемува ризикот за добивање на инфекција.

Се храните со зачинета храна

Треба да избегнувате конзумирање на зачинета храна пред секс, затоа што може да предизвика надуеност на стомакот и гасови. Покрај тоа, од зачинетата храна ќе се променат мирисот и вкусот на вашите интимни делови.

Користите лекови против алергија

Не користете лекови против алергија, затоа што антихистамините ја сушат слузницата, што ќе предизвика сушење на вагината и нема да можете максимално да уживате во односот со својот партнер.

Преголема конзумација алкохол

Алкохол во умерена доза е сосема во ред, но доколку пиете повеќе отколку што е потребно, многу тешко можете да доживеете оргазам. Алкохолот е депресив, па внимавајте колку чашки ќе испиете.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -